Andy Feltham je velmi originální umělec, jehož tvorba sofistikovaně propojuje tradiční fotografii a touhu zkoumat neprobádané. Jeho fotky jsou mistrnou výpovědí citu pro kompozici, světlo a zajímavé objekty, kolem kterých by většina z nás jen bez povšimnutí prošla. Současně platí, že se na Felthamových fotografiích zásadně nevyskytují lidé. Všechna jeho díla zachycují běžné, všední, každodenní prvky, ovšem zachycené způsobem, který pozorovateli umožňuje vyčíst řadu skrytých emocí.

Zdroj: http://andyfelthamphotography.com/
Fotky Andyho Felthama také podle mého názoru laškují se surrealismem, protože evidentně zachycují primárně pocity, emoce a hlubší myšlenky prostřednictvím předmětů, které na první pohled slouží k úplně jinému účelu. Příkladem je jeho projekt In Vivo, který se stal jeho majákem v rozbouřeném moři myšlenek v době, kdy jeho žena onemocněla rakovinou. Sám Feltham o tomto projektu říká, že se jedná o jeho nejosobnější dílo. Myslím, že je to z každého snímku zcela patrné.

Zdroj: http://andyfelthamphotography.com/
Každá Andyho fotka působí velmi osamělým, přesto však uklidňujícím dojmem. Schopnost naznačit lidskou přítomnost pomocí zcela odosobněných záběrů považuji za vůbec nejpozoruhodnější prvek Felthamovy práce. Snad nejvíce se mu to daří v projektu Take Home, který je během současné koronavirové pandemie navýsost relevantní.

Zdroj: http://andyfelthamphotography.com/
Úžasný cit pro geometrii a rozmístění objektů ve fotografiích Andyho Felthama je pak už jen třešničkou na dortu. I kdyby vás Andyho styl focení neoslovil, věřte, že studiem jeho díla neprohloupíte. Je to vysoká škola kompozice.

Zdroj: http://andyfelthamphotography.com/
Já sám považuji Andyho Felthama za obrovskou inspiraci a nejednou jsem se snažil jeho dílo napodobit, či se mu alespoň přiblížit. Nejvíce hrdý jsem pak na fotku následující, kterou mám i ve svém portfoliu:

Andyho Felthama můžete sledovat třeba na Instagramu. Své portfolio a nejlepší snímky pak vystavuje na svých webových stránkách.